Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Покана за одбележување на 9 мај – Ден на победата над фашизмот

Почитувани,

По повод одбележување на  Ден на победата над Фашизмот , Општина Куманово  Ве поканува на ден 09.05.2019 година (четврток) на полагање на цвеќе  на Споменик Косторница со почеток во 11:30 часот.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст