Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Прес конференција во врска со поплавите

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска по завршување на состанокот на општинскиот штаб за заштита и спасување, се одржа прес конференција на која се претстави состојбата со водостојот и излевањето на реките поради обилните врнежи во изминатите денови.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст