Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Претставени делата од ,,Карпино 2018”

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска впо рамки на прославата на Ден на гард ,,11 Ноември” во НУКЦ ,,Трајко Прокопиев” беа изложени делата од ликовната колонија ,,Карпино ”. Изложбата ја отвори Градоначалникот Максим Димитриевски, а присуствуваа гости од делегациите кои се во градот, по повод празникот на градот.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст