Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Свечено одбележан  Денот на Здружената Оперативна Команда

Денеска Здружената Оперативна Команда свечено го одбележа 17 октомври. На свеченоста по повод овој значаен датум, во касарната “Боро Менков”-Куманово, присуствуваше Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, каде пригодно со сите почести беа пречекани Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на АРМ, Стево Пендаровски и Министерката за одбрана на Република Северна Македонија, Радмила Шекеринска. На свечениот чин, присутните ги поздрави и им се обрати генерал-мајор Павле Арсоски.

На Градоначалникот Димитриевски му беше врачена Голема плакета на Армијата на Република Северна Македонија за соработка и врвни постигања, како највисоко признание на надворешен субјект.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст