Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Се одржа “Пивтијада 2020”

Во чест на верскиот празник Богојавление-Водици, по 19-ти пат денеска се одржа манифестацијата “Пивтијада 2020”. Манифестација е во организација на Мултимедијалниот центар “Карпино”-Куманово, а под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст