Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Се роди првиот жител на Куманово во Новата 2022 година

На 2 јануари 2022 година во 16.55 часот на Одделот за гинекологија и акушерство при Општа болница Куманово се роди машко бебе, четвртта радост на семејството Синани. Денеска традиционално од името на Општина Куманово на среќната мајка и беа врачени штедна книшка и пригодни подароци, наменети за првороденото бебе во Новата 2022 година, посакувајќи им здравје, среќа и радост.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст