Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„СОС – Детско село„ донираше парк за деца на Општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во Транзитниот центар „Табановце„ ,СОС -Детско село„  донираше парк  со лулашки за најмалите.
На настанот присуствуваше Градоначалникот Максим Димитриевски кој изрази голема благодарност за донацијата.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст