Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Средба на Градоначалникот Димитриевски со Амбасадорот на Република Србија

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска Градоначалникот Димитриевски оствари средба со Амбасадорот на Република Србија во Република Северна Македонија Душанка Дивјак Томиќ, по повод завршување на мандатот на Амбасадорот во РСМ. Дведте страни изразија благодарност за досегашната успешна соработка.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст