Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Средба на Градоначалникот Максим Димитриевски со претставници од невладини организации

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска градоначалникот Максим Димитриевски оствари средба со претставници од невладините организации од градот. На средбата се разговараше за активностите што ги има овој сектор и реализација на истите како и за пристапување на Македонија во Европската Унија и НАТО алијансата и за престојниот референдум кој ќе се одржи на триесети септември.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст