Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Традиционално фрлање на светиот крст

На Затворениот градски базен денеска се одржа фрлање на светиот крст, по повод празникот Богојавление-Водици.
Градоначалникот на Општина Куманово Димитриевски, заедно со претстедателот на Советот, присуствуваше на настанот и на најсреќниот му посака здравје, среќа и успех, врачувајќи му и подарок. Настанот е во организација на пливачките клубови “Аква“, “Немо“, “Делфин“, “Тумба 2018” и “Тумба“.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст