Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Утре (17.03.2018)- Еко-акција на Споменик Костурница

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод 21 март денот на пролетта и Светскиот ден на шумите, утре (17.03.2018) во 10:00 часот , Општина Куманово, Кумановски Акцијаши и ЈП Чистота и Зеленило во рамките на проектот „Зелено Куманово“, ќе спроведат акција за пошумување  на Споменик Костурница. По тој повод ги повикуваме сите заинтересирани граѓани, здруженија и институции да се приклучат во оваа еко-акција.

 

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст