Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Фрлање на светиот крст во соборниот храм “Св.Никола

По повод денешниот празник Богојавление – Водици во соборниот храм “Св.Никола”-Куманово се одржа света празнична литургија, по која беше осветени фрлен светиот крст. На традиционалниот чин присуствувааградоначалникот Димитриевски и претседателката на Советот на ОпштинатаЃорѓиевска. На најсреќниот градоначалникот му посака здравје, среќа иуспех, а од името на Општина Куманово му врачи подарок.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст