Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2 Gushti – simbol i luftës për liri dhe fitore të kombit maqedonas

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Me rastin e 2 Gushtit – Ditës së Republikës, sot në Qendrën Përkujtimore të KAÇKM – së në Pelincë u kremtua me dinjitet festa e madhe kombëtare maqedonase – 120 vjet nga Kryengritja e Ilindenit dhe 79 vjet nga mbledhja e parë e KAÇKM – së.

Me respekt ndaj njërës prej ngjarjeve më të rëndësishme në historinë e Maqedonisë, një delegacion i komunës së Kumanovës, i kryesuar nga kryetari i komunës Maksim Dimitrievski, vendosi lule të freskëta para përmendores së KAÇKM – së.
Në festën solemne të pranishmëve me fjalë trasti iu drejtua kryetari i RMV-së, Stevo Pendarovski

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст