Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

49 vjet nga ekzistimi i Shoqatës së Bletarëve “Bleta” – Kumanovë

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Shoqata e Bletarëve “Bleta”-Kumanovë zhvilloi mbajti një ceremoni me rastin e 49 vjetorit të ekzistimit të saj. Ishin të pranishëm një numër i madh i bletarëve nga Kumanova dhe rajoni, si dhe ekspertë të kësaj fushe nga vendi dhe jashtë.

Qëllimi i kësaj ngjarje është rritja e njohurive në fushën e bletarisë dhe shkëmbimi i përvojave.

Kryetari i Komunës së Kumanovës Dimitrievski ishte pjesë e kësaj ngjarje ku mbajti edhe fjalim.

Back to top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст