Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ambasadori i RF të Gjermanisë vizitoi Komunën e Kumanovës

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Sot, në vizitën e parë zyrtare në komunën e Kumanovës ishte SH.S. Ambasadorja e Republikës Federale të Gjermanisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Anke Holshtajn. Në takim, Kryetari Dimitrievski prezantoi komunën tonë dhe diskutoi për thellimin e mundshëm të bashkëpunimit në disa fusha dhe implementimin e projekteve të përbashkëta. Pas takimit, ata shkuan në Spitalin e Qytetit ku Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë dhuroi pajisje për nevojat e spitalit.

 

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст