Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Basketbollisti i legjendar Zoran Sllavniq viziton Kumanovën pas 50 viteve

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

 

Në organizimin e Forumit Qytetar – Kumanovë, ish-basketbollisti jugosllav, Zoran Sllavniq (Moka), u prit ngrohtësisht nga kryetarja e Këshillit të Komunës, Ivana Gjorgjievska, udhëheqësi i Sektorit të Arsimit, Aleksandar Jovanoviq, kryetari i komisioni për kulturë dhe sport – Forumi Qytetar Kumanovë, Marjan Stoshevski, kryetari i LKSK-së, Filip Kolevski dhe legjenda e basketbollit të Kumanovës, Dushko Ivanovski – Bobi.
Në takimin miqësor u evokuan kujtime nga historia e pasur sportive e ish-Jugosllavisë, lidhur me paraqitjet e klubeve të basketbollit të Kumanovës ndër vite.

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст