Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Takimet tradicionale të Dimitrievskit me rastin e 11 Nëntorit

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Kryetari i Komunës së Kumanovës Dimitrievski, mbajti një takim me ish-kryetarët e Komunave të Kumanovës, përfaqësues të ARM-së, MPB – së, ZAPVARS dhe Lidhjes së Luftëtarëve. Takimi tradicional është pjesë e kremtimit të 11 Nëntorit, Ditës së Qytetit, 501 vjet ekzistencë dhe 76 vjet që nga çlirimi i Kumanovës.

 

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст