Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Амбасадорот на Италија во посета на Општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска во својот кабинет оставри средба со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговараше за меѓусебната соработка во областа на образованието, економијата, културата како и можноста за реализација на заеднички проекти . Заедно со амбасадорот се сретнаа со директорите на основните и средните училишта каде што се изучува италијанскиот јазик.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст