Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ambasadori i Italisë viziton Komunën e Kumanovës

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Kryetari i Komunës, Maksim Dimitrievski, sot në kabinetin e tij e priti në takim ambasadorin e Italisë Karlo Romeo. Në këtë takim u bisedua për bashkëpunimin e ndërsjellë në sferën e arsimit, ekonomisë, kulturës si dhe për mundësinë e realizimit të projekteve të përbashkët. Së bashku me ambasadorin i takuan drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, ku mësohet italishtja.

 

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст