Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Амбасадорот на СР Германија во посета на општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во прва официјална посета на општина Куманово беше Н.Е. Амбасадорот на СР Германија во Република Северна Македонија, Анке Холштајн. На средбата Градоначалникот Димитриевски ја претстави нашата општина и разговараа за можно продлабочување на  соработката во повеќе области и имплементација на заеднички проекти.  По средбата се упатија во Градската болница каде од страна на Амбасадата на СР Германија беше донирана опрема за потребите на болницата.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст