Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Бадникова поворка во Општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод големиот Христијански празник Бадник, околу сто дечиња,

чекорејќи во Бадниковата поворка и пеејќи ја Божиќна песна „Вечниот
Бог“, денеска ја посетија Општина Куманово, радосно наговестувајќи
го Христовото раѓање.
Градоначалникот Максим Димитриевски ја пречека поворката, а на
децата им подари бадникови пакетчиња, посакувајќи им многу здравје
и среќа во Новата година
Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст