Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Бадникова поворка

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска на Бадник, ден пред големиот христијански празник Божиќ, околу двеста дечиња, кои учествуваа во Бадниковата поворка, остварија средба со претставници од општина Куманово. Беа пречекани од Градоначалникот на општината, Максим Димитриевски, која по Божиќната песна „Вечниот Бог“, испејана од страна на дечињата, им посака среќни Новогодишни и Божиќни празници. Во духот на Христовото раѓање, на дечињата им беа поделени и Божиќни пакетчиња.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст