Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Велигденска средба на градоначалникот Димитриевски со владиката Григориј

Чествувањето на големиот верски празник, Христовото воскресение, беше повод за пригодна велигденска средба помеѓу градоначалникот на Општина Куманово и Неговото Високопросвештенство митрополит Кумановско – осоговски владика Григориј во црковниот храм Св. Никола.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст