Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ликовна изложба ,,Кумановски ликовни уметници”

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Во рамки на прославата на Ден на Град ,,11 Ноември”, Градоначалникот Максим Димитриевски и гости од делегациите кои пристигнаа по тој повод, ја посетија кумановската Галерија во која беа изложени делата на кумановските ликовни уметници од  ликовната колонија ,,Куманово 2018’’.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст