Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Делегација на Општина Куманово положи свежо цвеќе на Спомен-Костурница Зебрњак

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

По повод 107-години од Кумановската битка на Зебрњак, која го означи почетокот на падот на Отоманската империја, во чест на паднатите херои, делегации на Општина Куманово и Совет на Општина Куманово положија свежо цвеќе на Спомен-Костурница Зебрњак.

Пред присутните се обрати Државниот секретар на Министерството за труд, вработување, социјални прашања на Република Србија, Зоран Антиќ, а присуствуваше и Амбасадорот на Република Србија во Република Северна Македонија, Душанка Дивјак Томиќ.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст