Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Делегација од Босилеград во посета на Општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во прва официјална посета на Општина Куманово беше Градоначалникот на Босилеград – Србија, Владимир Захариев. На средбата се разговараше за заеднички проекти од областа на културата, како и проширување на понатамошната соработка.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст