Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Делегација од Општина Куманово положи цвеќе на бистата на Гоце Делчев

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Општинска делегација предводена од Градоначалникот Максим Димитриевски денеска положи свежо цвеќе на бистата на македонскиот револуционер Гоце Делчев, по повод 146 години од неговото раѓање.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст