Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Димитриевски во посета на Муфтиството во Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Во пресрет на почетокот на Рамазан, денеска градоначалникот Максим Димитриевски го посети Муфтиството во Куманово. При посета на Муфтијата и на сите верници од исламската заедница, градоначалникот им посака здравје, успех и среќа во секој дом.

 

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст