Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Државно првенство во атлетика

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Федерација на училишен спорт на Македонија преку Општински сојуз на училишен спорт на Куманово, денеска на атлетскиот полигон  организираше државно првенство во Атлетика за основни училишта. На најуспешните Градоначалникот Максим Димитриевски им додели дипломи и медали.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст