Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Заврши проектот за реконструкција и проширување на канализациона мрежа во Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска по повод завршување на проектот за реконструкција и проширување на канализациона мрежа во Куманово се одржа  видео презентација за изведената работа. На завршниот настан свое обраќање имаше Градоначалникот Максим Димитриевски, Амбасадорот на Европска Унија во Р.Македонија, Самуел Жбогар и Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураку.

 

 

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст