Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Започнаа „Денови на комедијатa”

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Вчера со претставата „Како да ограбиш банка“, на драмски театар Скопје започна дваесет и првото издание на манифестацијата „Денови на комедија„.Оваа година ќе бидат прикажани четиринаесет комедии од 2. до 18. октомври, од театрите во земјава, како и од Србија, Бугарија, Ерменија и Црна Гора.На отварањето присуствуваше градоначалникот Максим Димитриевски. Инаку фестивалот се одржува со финансиска поддршка на Министерството за култура и Општина Куманово.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст