Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Игри без граници

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска го отвори традиционалниот настан „Игри без граници„.Настанот е во организација на Јавната општинска устанува за деца „Ангел Шајче„.Игрите се со забавен и натпреварувачки карактер, а во нив учествуваа учениците од седум града од државата.
https://www.youtube.com/watch?v=eqX4V9GLN_8&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=3xuuBhV0_5E&feature=youtu.be

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст