Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Ги известуваме сите  субјекти и граѓани на Општина Куманово дека на ден 08.09.2019 ( недела ) со почеток во 11:00 часот пред споменикот Жена Борец (на градскиот плоштад) во Куманово со свечена програма и  полагање цвеќе ќе биде одбележан празникот 8-ми Септември – Денот на независноста на Република Северна Македонија.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст