Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Известување

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Во сабота (18.01.2020 година) на градскиот плоштад со почеток во 10:00 часот, ќе се одржи настан за вдомување на кучиња скитници. Вдомувањето се врши во соработка со Ветеринарно сточарски центар Тодор Велков ,Секторот за инспекција од општина Куманово и здруженија за грижа на животни. Ги повикуваме сите заинтересирани граѓани да присуствуваат на настанот.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст