Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Касарната „Боро Менков“ го одбележа патрониот празник

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска по повод патрониот празник на касарната „Боро Менков“, положи свежо цвеќе пред бистата на народниот херој во дворот на касарната. Настанот беше одбележан со историски час за ликот и делото на Боро Менков и културно – уметничка програма.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст