Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Концерт по повод Рамазан Бајрам

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Во организација на Исламски Младински форум – огранок Куманово, вчеравечер на градскиот плоштад се одржа концерт по повод завршување на месецот на постот Рамазан и славење на празникот Бајрам.

Градоначалникот Максим Димитриевски присуствуваше на концертот коj имаше богата верско –  културна програма .

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст