Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Куманово домаќин на Меѓународен митинг во атлетика

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска Куманово беше домаќин на Меѓународен митинг во атлетика.Истиот е во организација на Атлетски сојуз на Македонија, Атлетски клуб Куманово и Општински сојуз на спортови на Куманово, а учество ќе земат околу 300 учесници од повеќе градови во различни категории.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст