Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ликовна изложба “Карпино 2020”

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Во рамките на програмата за одбележување на 11 Ноември, Денот на ослободувањето на Куманово вечерва беше отворена меѓународната ликовна изложба „Карпино 2020“, организирана од страна  на  Мултимедијалниот центар „Карпино“-Куманово.

Оваа година учествуваа тринаесет уметници од Босна и Херцеговина, Србија, Бугарија и Република Северна Македонија, кои се претставија со по едно дело, во комбинирана техника на хартија.

Изложбата ја отвори Секретарот на општината Александар Гелевска.

 

 

Врати се на врвот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Големина на фонт
Боја на контраст