Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Меѓународен натпревар во кошарка – кадети

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски вечерва го отвори меѓународниот  турнир во кошарка за кадети „Растеме заедно„. Овој турнир по седми пат се одржува во нашиот град, а домаќин е  КК „Пинк Пантер„. Учество на турнитот ќе  земат екипите од Македонија КК „Пинк Пантер„- Куамново, „МЗТ„ од Скопје и „КК Работнички„ од Скопје, како и КК „Игокеа„ и КК„Кош„од БИХ и КК „Цедевита„ од Хрватска . Натпреварите до недела кога е и финалето ќе се одржуваат во салата на СОУ „Перо Наков„.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст