Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Gara ndërkombëtare në basketboll – kadetë

Оваа објава е достапна и на: mkмакедонски

Kryetari i Komunës, Maksim Dimitrievski, e hapi  turnirin ndërkombëtar të basketbollit për kadetë “Rritemi së bashku”. Ky turnir, për të shtatën herë, mbahet në qytetin tonë, kurse nikoqir është KB “Pink Panter”. Në turnir do të marrin pjesë ekipe nga Maqedonia KB “Pink Panter” – Kumanovë, “MZT” nga Shkupi dhe KB “Rabotniçki” nga Shkupi si dhe KB “Igotea” dhe KB “Kosh” nga B dhe H dhe KB “Cedevita” nga Kroacia. Ndeshjet, deri të dielën, kur është edhe finalja, do të luhen në sallën e SHMK “Pero Nakov”.

Back to top
Големина на фонт
Боја на контраст