Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Меѓународен натпревар во планински велосипедизам

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во Куманово за прв пат се одржа меѓународен натпревар во планински велосипедизам. Осумдесетина велосипедисти од Македонија, Србија, Бугарија и Грција  ја совладуваа патеката на локалитетот Студена вода во Куманово. Велосипедистите учествуваа во повеќе категории, елит мажи, елит жени, јуниори, кадети, мастерс и хобисти. Градоначалникот Максим Димитриевски беше дел од настанот.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст