Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Министерот Алаѓозовски во посета на Општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во посета на Општина Куманово беше министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Заедно со Градоначалникот Максим Димитриевски ги посетија спомен обележјата што се под надлежност на државата – Спомен Костурница, Спомен Куќа на народниот Херој Христијан Тодоровски Карпош, Црковниот комплекс „Св. Никола„, Споменик на револуцијата во центарот на Градот, Куќа на Јордан Дане Цеков , Споменик Костурница и Џамијата.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст