Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Министерот Тевдовски во посета на Општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Градоначалникот Максим Димитриевски на прва официјална средба денеска во Општина Куманово го пречека Министерот за финансии Драган Тевдовски. На средбата се разговараше за повеќе отворени прашања од сверата на финансиите, можните решенија за финансиските проблеми, подобрување на економската состојба, како и плановите на Владата на РМ во делот на инвестициите во Куманово. Градоначалникот Димитриевски и Министерот Тевдовски се упатија на градскиот плоштад, каде што се сретнаа со граѓаните и имаа можност да поразговараат на повеќе теми. Во рамки на посетата беше организиран и состанок со претставници од бизнис секторот од градот.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст