Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

На Спомен Костурница одбележан „11 Октомври“

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Со положувањена свежо цвеќе денеска на Спомен Костурница, беше одбележан Денот на востанието „11 Октомври“. Пред присутните се обрати Претседателот на Владата на Република Македонија – Зоран Заев.
Почест на паднатите борци оддадоа бројни делегации предводени од Сојузот на борците, Градоначалникот Максим Димитриевски и претставници на Советот на Општина Куманово, Градоначалникот на Општина Прилеп Илија Јовановски, делегации на Собранието на Владата на Р.М., АРМ, МВР, претставници на останати институции, политички партии и граѓански здруженија.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст