Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Нова заштитна опрема од Општина Куманово

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Општинскиот кризен штаб обезбеди дополнителни заштитни одела и везири за тимовите за дезинфекција и тимовите за асистенција.

Дел од везирите ќе бидат дадени на користење на Општа болница- Куманово за нивни потреби.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст