Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Новогодишна честитка на Градоначалникот за Новата 2020 година

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Почитувани граѓани, драги пријатели, ценети мои Кумановчани,

Во Новата година Ви посакувам добро здравје, успех, многу среќа на секое поле од секојдневниот живот. И оваа година да продолжиме, со заеднички сили, да го градиме патот исполнет со нови предизвици, кои ќе донесат подобро Утре за нас и нашите најблиски. Да се радуваме на секој нов ден, знаејќи дека свесно придонесуваме за напредок на заедницата и повисоко ниво на општественото живеење. 

Среќни Новогодишни празници!

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст