Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележани 147 години од раѓањето на Гоце Делчев

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Гимназијата „Гоце Делчев“ денеска со свеченост ја одбележа 147 годишнината од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев.

Градоначалникот Максим Димитриевски и Претседателот на Советот на Општина Куманово Атина Мургашанска заедно со претставници на општинската администрација положија свежо цвеќе пред битстата во училиштето.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст