Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележани 74 години од формирањето на Третата македонска ударна бригада

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска во с. Жегљане се одбележа 74 годишнината од формирањето на Третата македонска ударна бригада. Од местото каде што беше формирана бригадата се обрати Радован Илиќ од Сојузот на борци и   Зора Јовановска.  На настанот присуствуваа и положија свежо цвеќе делегации на Сојузот на борци, Градоначалникот Максим Димитриевски и претставници на Советот на Општина Куманово, претставници на АРМ, учесници во НОБ и граѓани.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст