Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан Денот на Европа

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

Денеска под покровителство на Општина Куманово и Европското движење во Р.М. со богата програма беше одбележан Денот на Европа во Куманово.По тој повод, Градоначалникот Максим Димитриевски имаше средба со амбасадорите на Франција, youИталија, Шпанија и Хрватска во просториите на општината, а подоцна се упатија на улицата „Тоде Мендол“ каде што беа засадени садници.

 

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст