Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Одбележан денот на раѓањето на Гоце Делчев

Оваа објава е достапна и на: sqAlbanian

СОУ-Гимназија„Гоце Делчев“-Куманово  денеска свечено одбележа 148 години од раѓањето на патронот, револуционерот Гоце Делчев.

Секретарот на Општина Куманово Десанка Стошевска и претседателот на Советот на Општина Куманово Атина Мургашанска заедно со претставници на општинската администрација, положија свежо цвеќе на бистата на македонскиот револуционер.

Врати се на врвот
Големина на фонт
Боја на контраст